Vad hittar du pa den har sidan?

Premier League 2022 TV idag: så kan du se alla TV sänd Premier League matcher på TV idag & TV-tider 2022! Du kommer bli förvånad...

Do you speak English? We have several great soccer websites available for you that are in your mother tongue. The fastest soccer livescore information in your language can be found at https://soccerresultstoday.co.za and for this league here: https://soccerresultstoday.co.za/premier-league/stream If you are looking for official soccer live stream please visit https://soccerlivestreaming.co.za and right here for this league: https://soccerlivestreaming.co.za/premier-league-stream-free And if you are looking for upcoming soccer TV broadcasts https://livesoccertv.co.za has all the latest schedule for you and you can follow this league here: https://livesoccertv.co.za/premier-league-on-tv-live-streaming And if you are looking for accurate soccer predicitons https://soccer10tips.co.za has all the latest here: https://soccer10tips.co.za/premier-league Last but not least take a look at https://hesgoal.co.za and get a good overview of all soccer streams here: https://hesgoal.co.za/premier-league-hesgoal-stream-free
Premier League - Grundserien
Fre 5/8
0 - 2
Cape Town City (2)
Mamelodi Sundowns (6)
Premier League - Grundserien
Lö 6/8
0 - 2
Golden Arrows (4)
Richards Bay (10)
Premier League - Grundserien
Lö 6/8
0 - 0
Marumo Gallants FC (7)
Stellenbosch (13)
Premier League - Grundserien
Lö 6/8
1 - 0
Orlando Pirates (9)
Moroka Swallows (8)
Premier League - Grundserien
Lö 6/8
1 - 0
Royal AM (10)
Kaizer Chiefs (8)
Premier League - Grundserien
Lö 6/8
1 - 1
Maritzburg United (9)
Sekhukhune United (10)
Premier League - Grundserien
Sö 7/8
0 - 0
TS Galaxy (12)
AmaZulu (9)
Premier League - Grundserien
Sö 7/8
1 - 1
SuperSport United (12)
Chippa United (11)
Premier League - Grundserien
Ti 9/8
0 - 0
Richards Bay (2)
Marumo Gallants FC (10)
Premier League - Grundserien
Ti 9/8
3 - 2
Moroka Swallows (14)
Cape Town City (15)
Premier League - Grundserien
Ti 9/8
3 - 0
Kaizer Chiefs (14)
Maritzburg United (8)
Premier League - Grundserien
Ons 10/8
2 - 1
AmaZulu (11)
SuperSport United (10)
Premier League - Grundserien
Ons 10/8
1 - 3
Chippa United (9)
Royal AM (6)
Premier League - Grundserien
Ons 10/8
0 - 1
Mamelodi Sundowns (4)
TS Galaxy (12)
Premier League - Grundserien
Ons 10/8
1 - 0
Sekhukhune United (10)
Golden Arrows (15)
Premier League - Grundserien
Ons 10/8
1 - 1
Stellenbosch (11)
Orlando Pirates (5)
Premier League - Grundserien
Fre 12/8
0 - 0
Maritzburg United (14)
Moroka Swallows (9)
Premier League - Grundserien
Lö 13/8
1 - 1
Marumo Gallants FC (11)
Golden Arrows (16)
Premier League - Grundserien
Lö 13/8
3 - 1
Stellenbosch (10)
Royal AM (1)
Premier League - Grundserien
Lö 13/8
4 - 0
Mamelodi Sundowns (9)
Kaizer Chiefs (8)
Premier League - Grundserien
Lö 13/8
1 - 0
Richards Bay (4)
Sekhukhune United (7)
Premier League - Grundserien
Lö 13/8
2 - 1
AmaZulu (5)
Cape Town City (16)
Premier League - Grundserien
Sö 14/8
0 - 1
Orlando Pirates (6)
Chippa United (14)
Premier League - Grundserien
Sö 14/8
2 - 0
TS Galaxy (6)
SuperSport United (14)
Premier League - Grundserien
Ti 16/8
0 - 0
Cape Town City (16)
Maritzburg United (13)
Premier League - Grundserien
Ons 17/8
0 - 1
Royal AM (5)
Orlando Pirates (8)
Premier League - Grundserien
Fre 19/8
2 - 3
Moroka Swallows (8)
AmaZulu (3)
Premier League - Grundserien
Lö 20/8
0 - 0
Golden Arrows (15)
TS Galaxy (3)
Premier League - Grundserien
Lö 20/8
1 - 1
Sekhukhune United (8)
Mamelodi Sundowns (5)
Premier League - Grundserien
Lö 20/8
1 - 1
Cape Town City (16)
Stellenbosch (7)
Premier League - Grundserien
Lö 20/8
1 - 0
Kaizer Chiefs (12)
Richards Bay (4)
Premier League - Grundserien
Lö 20/8
2 - 1
Maritzburg United (13)
Chippa United (10)
Premier League - Grundserien
Sö 21/8
2 - 2
Royal AM (7)
Marumo Gallants FC (13)
Premier League - Grundserien
Sö 21/8
0 - 0
SuperSport United (16)
Orlando Pirates (5)
Premier League - Grundserien
Ti 23/8
2 - 0
Cape Town City (16)
Kaizer Chiefs (8)
Premier League - Grundserien
Ti 23/8
2 - 1
Moroka Swallows (12)
Sekhukhune United (10)
Premier League - Grundserien
Ons 24/8
3 - 0
Mamelodi Sundowns (4)
Stellenbosch (8)
Premier League - Grundserien
Ons 24/8
0 - 1
AmaZulu (2)
Golden Arrows (16)
Premier League - Grundserien
Ons 24/8
0 - 0
Chippa United (14)
TS Galaxy (3)
Premier League - Grundserien
Ons 24/8
1 - 0
Orlando Pirates (4)
Marumo Gallants FC (13)
Premier League - Grundserien
Ons 24/8
0 - 1
Richards Bay (5)
SuperSport United (15)
Premier League - Grundserien
Ons 24/8
1 - 0
Royal AM (7)
Maritzburg United (9)
Premier League - Grundserien
Fre 2/9
2 - 1
SuperSport United (14)
Mamelodi Sundowns (2)
Premier League - Grundserien
Lö 3/9
3 - 2
Golden Arrows (15)
Chippa United (14)
Premier League - Grundserien
Lö 3/9
1 - 2
Stellenbosch (9)
Richards Bay (7)
Premier League - Grundserien
Lö 3/9
0 - 0
Kaizer Chiefs (11)
AmaZulu (3)
Premier League - Grundserien
Lö 3/9
1 - 2
Sekhukhune United (13)
Royal AM (5)
Premier League - Grundserien
Lö 3/9
0 - 1
TS Galaxy (6)
Cape Town City (13)
Premier League - Grundserien
Sö 4/9
1 - 1
Marumo Gallants FC (16)
Moroka Swallows (10)
Premier League - Grundserien
Sö 4/9
1 - 0
Maritzburg United (13)
Orlando Pirates (3)
Premier League - Grundserien
Ti 6/9
0 - 1
Royal AM (1)
Richards Bay (5)
Premier League - Grundserien
Ti 6/9
0 - 0
Cape Town City (9)
Sekhukhune United (15)
Premier League - Grundserien
Ons 7/9
0 - 1
Chippa United (16)
Mamelodi Sundowns (5)
Premier League - Grundserien
Fre 9/9
1 - 2
Maritzburg United (8)
SuperSport United (11)
Premier League - Grundserien
Lö 10/9
1 - 2
AmaZulu (4)
Chippa United (16)
Premier League - Grundserien
Lö 10/9
1 - 2
Moroka Swallows (10)
Stellenbosch (13)
Premier League - Grundserien
Lö 10/9
2 - 0
Orlando Pirates (5)
TS Galaxy (7)
Premier League - Grundserien
Lö 10/9
2 - 1
Mamelodi Sundowns (2)
Golden Arrows (12)
Premier League - Grundserien
Sö 11/9
1 - 1
Marumo Gallants FC (16)
Kaizer Chiefs (14)
Premier League - Grundserien
Lö 17/9
1 - 0
Chippa United (13)
Marumo Gallants FC (15)
Premier League - Grundserien
Lö 17/9
4 - 0
Golden Arrows (12)
Moroka Swallows (11)
Premier League - Grundserien
Lö 17/9
1 - 1
Sekhukhune United (16)
Stellenbosch (10)
Premier League - Grundserien
Lö 17/9
2 - 1
Kaizer Chiefs (13)
SuperSport United (7)
Premier League - Grundserien
Sö 18/9
1 - 0
Mamelodi Sundowns (1)
AmaZulu (6)
Premier League - Grundserien
Sö 18/9
0 - 0
Richards Bay (3)
TS Galaxy (11)
Premier League - Grundserien
Ti 4/10
2 - 0
Sekhukhune United (15)
Orlando Pirates (2)
Premier League - Grundserien
Ti 4/10
1 - 1
Golden Arrows (5)
Cape Town City (13)
Premier League - Grundserien
Ti 4/10
3 - 0
Stellenbosch (12)
Maritzburg United (14)
Premier League - Grundserien
Ti 4/10
3 - 1
SuperSport United (7)
Royal AM (4)
Premier League - Grundserien
Ti 4/10
0 - 1
TS Galaxy (11)
Marumo Gallants FC (16)
Premier League - Grundserien
Ons 5/10
0 - 1
AmaZulu (8)
Richards Bay (2)
Premier League - Grundserien
Ons 5/10
1 - 2
Moroka Swallows (16)
Kaizer Chiefs (10)
Premier League - Grundserien
Fre 7/10
3 - 1
SuperSport United (3)
Sekhukhune United (11)
Premier League - Grundserien
Lö 8/10
0 - 0
TS Galaxy (12)
Moroka Swallows (16)
Premier League - Grundserien
Lö 8/10
0 - 0
Orlando Pirates (4)
Richards Bay (2)
Premier League - Grundserien
Sö 9/10
1 - 3
Stellenbosch (6)
Kaizer Chiefs (5)
Premier League - Grundserien
Fre 14/10
1 - 1
Orlando Pirates (5)
AmaZulu (9)
Premier League - Grundserien
Fre 14/10
1 - 1
Golden Arrows (8)
Stellenbosch (6)
Premier League - Grundserien
Lö 15/10
0 - 0
Richards Bay (2)
Maritzburg United (16)
Premier League - Grundserien
Lö 15/10
1 - 2
Kaizer Chiefs (4)
Chippa United (11)
Premier League - Grundserien
Ti 18/10
1 - 0
Chippa United (7)
Sekhukhune United (13)
Premier League - Grundserien
Ti 18/10
0 - 2
Stellenbosch (6)
SuperSport United (3)
Premier League - Grundserien
Ti 18/10
0 - 2
Golden Arrows (8)
Orlando Pirates (6)
Premier League - Grundserien
Ons 19/10
1 - 1
AmaZulu (10)
Maritzburg United (14)
Premier League - Grundserien
Ons 19/10
1 - 0
Mamelodi Sundowns (2)
Marumo Gallants FC (15)
Premier League - Grundserien
Ons 19/10
2 - 2
Kaizer Chiefs (5)
TS Galaxy (11)
Premier League - Grundserien
Ons 19/10
1 - 0
Richards Bay (3)
Cape Town City (13)
Premier League - Grundserien
Ons 19/10
2 - 0
Moroka Swallows (16)
Royal AM (9)
Premier League - Grundserien
Ti 25/10
3 - 1
Royal AM (10)
Golden Arrows (8)
Premier League - Grundserien
Ti 25/10
2 - 1
Cape Town City (14)
Chippa United (6)
Premier League - Grundserien
Ti 25/10
0 - 5
Maritzburg United (13)
Mamelodi Sundowns (1)
Premier League - Grundserien
Ons 26/10
0 - 0
Marumo Gallants FC (16)
AmaZulu (9)
Premier League - Grundserien
Fre 28/10
0 - 2
Maritzburg United (14)
Golden Arrows (11)
Premier League - Grundserien
Lö 29/10
0 - 1
Orlando Pirates (4)
Kaizer Chiefs (5)
Premier League - Grundserien
Lö 29/10
2 - 1
Marumo Gallants FC (15)
Cape Town City (11)
Premier League - Grundserien
Lö 29/10
0 - 3
Royal AM (8)
Mamelodi Sundowns (1)
Premier League - Grundserien
Sö 30/10
1 - 0
AmaZulu (9)
Stellenbosch (10)
Premier League - Grundserien
Sö 30/10
3 - 3
Chippa United (6)
Richards Bay (2)
Premier League - Grundserien
Sö 30/10
1 - 1
TS Galaxy (13)
Sekhukhune United (16)
Premier League - Grundserien
Sö 30/10
1 - 1
SuperSport United (4)
Moroka Swallows (14)
Premier League - Grundserien
Fre 30/12
16:00
Cape Town City
Royal AM
Premier League - Grundserien
Fre 30/12
16:30
Stellenbosch
Chippa United
Premier League - Grundserien
Fre 30/12
18:30
SuperSport United
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Fre 30/12
18:30
Maritzburg United
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Lö 31/12
14:30
Richards Bay
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Lö 31/12
14:30
Golden Arrows
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Lö 31/12
16:30
Mamelodi Sundowns
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Lö 31/12
16:30
Sekhukhune United
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Ti 3/1
16:00
Cape Town City
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Ti 3/1
18:30
Sekhukhune United
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Ti 3/1
18:30
Royal AM
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Ti 3/1
18:30
Mamelodi Sundowns
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Fre 6/1
18:30
Moroka Swallows
Chippa United
Premier League - Grundserien
Fre 6/1
18:30
Richards Bay
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Lö 7/1
14:30
Golden Arrows
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Lö 7/1
14:30
Marumo Gallants FC
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 7/1
16:30
Cape Town City
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Lö 7/1
19:00
Kaizer Chiefs
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Sö 8/1
14:30
Royal AM
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Sö 8/1
16:30
TS Galaxy
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Ti 10/1
16:00
Cape Town City
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Ti 10/1
18:30
Mamelodi Sundowns
Chippa United
Premier League - Grundserien
Ons 11/1
18:30
Stellenbosch
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Ons 11/1
18:30
Royal AM
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Fre 13/1
18:30
AmaZulu
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Lö 14/1
14:30
Marumo Gallants FC
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Lö 14/1
14:30
Orlando Pirates
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Lö 14/1
16:30
Chippa United
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Lö 14/1
16:30
Stellenbosch
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Lö 14/1
19:00
Mamelodi Sundowns
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Sö 15/1
14:30
Moroka Swallows
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Sö 15/1
16:30
Maritzburg United
Royal AM
Premier League - Grundserien
Fre 20/1
18:30
Sekhukhune United
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Fre 20/1
18:30
Cape Town City
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Lö 21/1
14:30
Royal AM
Chippa United
Premier League - Grundserien
Lö 21/1
14:30
Golden Arrows
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 21/1
19:00
AmaZulu
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Lö 21/1
19:00
Kaizer Chiefs
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Sö 22/1
14:30
Orlando Pirates
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Sö 22/1
16:30
SuperSport United
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Ti 24/1
16:00
AmaZulu
Royal AM
Premier League - Grundserien
Ti 24/1
18:30
Sekhukhune United
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Ti 24/1
18:30
TS Galaxy
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Ons 25/1
18:30
Golden Arrows
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Fre 27/1
18:30
Stellenbosch
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Lö 28/1
14:30
Mamelodi Sundowns
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Lö 28/1
16:30
Moroka Swallows
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Lö 28/1
19:00
Marumo Gallants FC
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Sö 29/1
14:30
Richards Bay
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Sö 29/1
14:30
Chippa United
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Sö 29/1
16:30
Kaizer Chiefs
Royal AM
Premier League - Grundserien
Sö 29/1
16:30
TS Galaxy
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Fre 3/2
18:30
Maritzburg United
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Lö 4/2
14:30
Chippa United
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Lö 4/2
14:30
Golden Arrows
Royal AM
Premier League - Grundserien
Lö 4/2
14:30
Orlando Pirates
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Lö 4/2
16:30
SuperSport United
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Lö 4/2
19:00
Marumo Gallants FC
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Sö 5/2
14:30
Moroka Swallows
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Sö 5/2
16:30
TS Galaxy
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Fre 17/2
18:30
Orlando Pirates
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 18/2
16:30
Kaizer Chiefs
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Lö 18/2
16:30
Sekhukhune United
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Lö 18/2
19:00
AmaZulu
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Fre 24/2
18:30
SuperSport United
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 25/2
14:30
Kaizer Chiefs
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Lö 25/2
16:30
Richards Bay
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Sö 26/2
14:30
Chippa United
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Fre 3/3
18:30
Moroka Swallows
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Lö 4/3
14:30
Marumo Gallants FC
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Lö 4/3
14:30
Richards Bay
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Lö 4/3
14:30
Royal AM
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Lö 4/3
16:30
Stellenbosch
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Lö 4/3
19:00
Maritzburg United
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Sö 5/3
14:30
Chippa United
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Sö 5/3
16:30
SuperSport United
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Fre 17/3
18:30
Moroka Swallows
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Lö 18/3
14:30
Mamelodi Sundowns
Royal AM
Premier League - Grundserien
Lö 18/3
14:30
Orlando Pirates
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Lö 18/3
14:30
Stellenbosch
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Lö 18/3
16:30
Sekhukhune United
Chippa United
Premier League - Grundserien
Lö 18/3
19:00
Maritzburg United
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Sö 19/3
14:30
TS Galaxy
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Sö 19/3
16:30
Cape Town City
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Lö 1/4
15:30
Chippa United
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Lö 1/4
15:30
Marumo Gallants FC
Royal AM
Premier League - Grundserien
Lö 1/4
15:30
Richards Bay
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Lö 1/4
17:30
Kaizer Chiefs
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Lö 1/4
17:30
Mamelodi Sundowns
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Lö 1/4
20:00
AmaZulu
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Sö 2/4
15:30
Golden Arrows
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Sö 2/4
17:30
TS Galaxy
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Fre 7/4
19:30
SuperSport United
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Lö 8/4
15:30
Richards Bay
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Lö 8/4
17:30
Sekhukhune United
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 8/4
20:00
Kaizer Chiefs
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Sö 9/4
15:30
Royal AM
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Sö 9/4
15:30
Moroka Swallows
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Sö 9/4
17:30
Cape Town City
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Må 10/4
15:30
Chippa United
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Fre 21/4
19:30
Maritzburg United
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Lö 22/4
15:30
Golden Arrows
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Lö 22/4
15:30
Orlando Pirates
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Lö 22/4
20:00
Stellenbosch
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Sö 23/4
15:30
Marumo Gallants FC
Chippa United
Premier League - Grundserien
Sö 23/4
15:30
TS Galaxy
Royal AM
Premier League - Grundserien
Sö 23/4
17:30
Sekhukhune United
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Sö 23/4
17:30
SuperSport United
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Tor 27/4
15:30
Chippa United
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Fre 28/4
19:30
Moroka Swallows
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 29/4
15:30
Marumo Gallants FC
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Lö 29/4
15:30
Stellenbosch
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Lö 29/4
17:30
Mamelodi Sundowns
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Lö 29/4
20:00
AmaZulu
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Sö 30/4
15:30
Royal AM
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Sö 30/4
17:30
TS Galaxy
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Ti 2/5
19:30
Kaizer Chiefs
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Ti 2/5
19:30
SuperSport United
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Ons 3/5
19:30
AmaZulu
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Ons 3/5
19:30
Cape Town City
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Ons 3/5
19:30
Maritzburg United
Marumo Gallants FC
Premier League - Grundserien
Ons 3/5
19:30
Orlando Pirates
Royal AM
Premier League - Grundserien
Ons 3/5
19:30
Richards Bay
Chippa United
Premier League - Grundserien
Ons 3/5
19:30
Sekhukhune United
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
Cape Town City
Richards Bay
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
Golden Arrows
AmaZulu
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
Maritzburg United
Stellenbosch
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
Marumo Gallants FC
Mamelodi Sundowns
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
Orlando Pirates
Sekhukhune United
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
Royal AM
Moroka Swallows
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
SuperSport United
Kaizer Chiefs
Premier League - Grundserien
Lö 13/5
15:00
TS Galaxy
Chippa United
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
AmaZulu
Orlando Pirates
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Chippa United
Golden Arrows
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Kaizer Chiefs
Cape Town City
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Mamelodi Sundowns
Maritzburg United
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Richards Bay
Royal AM
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Sekhukhune United
SuperSport United
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Stellenbosch
TS Galaxy
Premier League - Grundserien
Lö 20/5
15:00
Moroka Swallows
Marumo Gallants FC
01.
(01.)
28
+19
24:05
09-01-02
12
02.
(02.)
23
+05
11:06
06-05-02
13
03.
(03.)
21
+05
17:12
06-03-03
12
04.
(04.)
21
+01
16:15
06-03-04
13
05.
(05.)
19
+02
09:07
05-04-04
13
06.
(06.)
18
-01
16:17
05-03-05
13
07.
(07.)
17
+00
11:11
04-05-04
13
08.
(08.)
16
+00
15:15
04-04-05
13
09.
(09.)
16
-04
14:18
05-01-06
12
10.
(10.)
14
-03
14:17
03-05-05
13
11.
(11.)
13
-01
08:09
02-07-03
12
12.
(12.)
13
-01
06:07
02-07-03
12
13.
(13.)
13
-02
11:13
03-04-05
12
14.
(14.)
13
-04
13:17
03-04-05
12
15.
(15.)
11
-03
10:13
02-05-05
12
16.
(16.)
11
-13
06:19
02-05-06
13
  Premier League ≫ 2022/2023
Skyttekungar
1
Bonfilscaleb Bimenyimana
06 Mal (04 11m)
Bonfilscaleb Bimenyimana
2
Bradley Grobler
06 Mal (01 11m)
Bradley Grobler
3
Peter Shalulile
06 Mal (02 11m)
Peter Shalulile
4.
E. Ighodaro
4 (00)
5.
K. Mayo
4 (00)
6.
H. Mhango
4 (00)
7.
P. Mmodi
4 (00)
8.
A. De Jong
3 (00)
9.
K. Dolly
3 (00)
10.
D. González Mendoza
3 (00)
11.
R. Maarman
3 (00)
12.
C. Mailula
3 (00)
13.
J. Mendieta
3 (00)
14.
S. Mngomezulu
3 (00)
15.
M. Musonda
3 (00)
16.
S. Ntsundwana
3 (00)
17.
R. Pfumbidzai
3 (00)
18.
N. Sibiya
3 (02)
19.
M. Thikazi
3 (00)
20.
A. Ahmed
2 (00)
21.
K. Allen
2 (01)
22.
M. Allende Bravo
2 (00)
23.
R. Chivaviro
2 (00)
24.
T. Ditlhokwe
2 (00)
25.
H. Domingo
2 (00)
26.
R. dos Santos do Nascimento
2 (00)
27.
A. Du Preez
2 (00)
28.
T. Gabuza
2 (00)
29.
R. Gamildien
2 (00)
30.
W. Isaacs
2 (00)
  Premier League ≫ 2022/2023
Assists
1
Iqraam Rayners
05 Assists
Iqraam Rayners
2
Khama Billiat
04 Assists
Khama Billiat
3
Siphelele Luthuli
04 Assists
Siphelele Luthuli
4.
T. Morena
4
5.
J. Mendieta
3
6.
O. Mntambo
3
7.
V. Ndwandwe
3
8.
S. Barns
2
9.
F. Basadien
2
10.
K. Buchanan
2
11.
R. dos Santos do Nascimento
2
12.
A. Du Preez
2
13.
K. Erasmus
2
14.
L. Ghampani
2
15.
D. González Mendoza
2
16.
R. Hanamub
2
17.
S. Letsoalo
2
18.
F. Makaringe
2
19.
P. Maswanganyi
2
20.
K. Mayo
2
2
22.
K. Otladisa
2
23.
T. Patjie
2
24.
L. Sirino
2
25.
A. Teto
2
26.
A. Van Wyk
2
27.
T. Zwane
2
28.
F. Ambina
1
29.
B. Aubaas
1
30.
S. Cele
1
  Premier League ≫ 2022/2023
Felaktig uppförande
1
Pogiso Mahlangu
01 Röd / 04 Gul
Pogiso Mahlangu
2
Mogamad De Goede
01 Röd / 02 Gul
Mogamad De Goede
3
Shadrack Kobedi
01 Röd / 03 Gul
Shadrack Kobedi
4.
M. Modiba
01/03
5.
R. Pfumbidzai
00/05
6.
A. Chidi Kwem
01/01
7.
I. Fasika
00/04
8.
T. Fielies
00/04
9.
K. Johannes
00/04
10.
E. Mokwana
00/04
11.
S. Msane
01/01
12.
O. Ndah
00/04
00/04
14.
B. Poggenpoel
00/04
01/02
16.
A. Banda
00/03
17.
N. Dlamini
00/03
01/00
19.
B. Grobler
00/03
20.
S. Hlanti
00/03
21.
M. Maart
01/00
21.
D. Appollis
00/01
22.
A. Macheke
00/03
23.
S. Maduna
00/03
24.
K. Mahlasela
00/03
25.
M. Makhaula
00/03
26.
T. Makola
01/00
27.
R. Malepe
01/00
28.
J. Mendieta
00/03
29.
T. Mokeke
00/03
30.
T. Monyane
01/01

Premier League på TV idag 2022: var kaan man titta?

Premier League 2022 TV idag: så kan du se alla TV sänd Premier League matcher på TV idag & TV-tider 2022! Du kommer bli förvånad...

"discovery plus"

fotboll idag premier league

fotboll premier league idag

soccer10tip

sydafrika premier league

titta på premier league

Populara sokfragor

"discovery plus"

fotboll idag premier league

fotboll premier league idag

soccer10tip

sydafrika premier league

titta på premier league

Om oss    Villkor     Kontakta oss